ADVOKÁTI Z AKSŠ PARTICIPOVALI NA KAŽDOROČNEJ ARBITRÁŽNEJ KONFERENCII RICHARD DeWITT

Publikované
03 JÚN'22
ADVOKÁTI Z AKSŠ PARTICIPOVALI NA KAŽDOROČNEJ ARBITRÁŽNEJ KONFERENCII RICHARD DeWITT

Advokáti z advokátskej kancelárie SOUKENÍK - ŠTRPKA, Lukáš Štefánik a Oľga Dlhopolčeková, prednášali na tohtoročnej Richard DeWitt arbitrážnej konferencii.

Ôsma výročná konferencia, organizovaná Americkou obchodnou komorou v Slovenskej republike (Amcham) v spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave, sa uskutočnila vo virtuálnej forme dňa 2. júna 2022.

Konferencia pozostávala z dvoch panelov. Prvý panel sa zaoberal problematikou paralelných súdnych a arbitrážnych konaní. Druhý panel, ktorého súčasťou boli aj advokáti AKSŠ Lukáš ŠtefánikOľga Dlhopolčeková,  sa sústredil najmä na otázky výberu rozhodcov a ich nestrannosti.

Prednáška kolegov Lukáša Štefánika a Oľgy Dlhopolčekovej s názvom „Praktické otázky spojené s riešením potenciálnych konfliktov rozhodcov v medzinárodnom obchodnom rozhodcovskom konaní“ sa zaoberala identifikáciou existencie možných konfliktov záujmov počas procesu výberu rozhodcov v rozhodcovských konaniach, ako aj využívaním objektívneho a subjektívneho testu a testu rozumnej tretej osoby na potvrdenie potenciálneho konfliktu u rozhodcov.

ODKAZ NA PROGRAM KONFERENCIE

Otvoriť odkaz Všetky aktuality
Tlačiť