Prehrať video

STRETNUTIE PREDSEDU VLÁDY SR S PREDSTAVITEĽMI SLOVENSKÉHO ŠPORTU K NAPĹŇANIU ZÁKONA O ŠPORTE

Publikované
13 APR'16
STRETNUTIE PREDSEDU VLÁDY SR S PREDSTAVITEĽMI SLOVENSKÉHO ŠPORTU K NAPĹŇANIU ZÁKONA O ŠPORTE

Dňa 13.04.2016 prijal predseda vlády SR pán Robert Fico na pôde Úradu vlády SR predstaviteľov slovenských športových klubov a úspešných športovcov, s ktorými sa rozprával o aplikácii a napĺňaní zákona o športe v praxi.

„Teší ma, že sa pozeráte na šport ako na komplexný fenomén a chcete ho takýmto spôsobom aj riešiť,“ povedal premiér v príhovore a zároveň poďakoval športovej verejnosti za obrovský kus práce, ktorý urobili v súvislosti so zákonom o športe. Následne v krátkosti predseda vlády SR predstavil aj časť Programového vyhlásenia vlády, ktorá sa venuje podpore športu a mládeže a pri ktorej zvýraznil, že okrem zdrojov zo štátneho rozpočtu chce vláda SR  prostredníctvom rôznych motivačných opatrení hľadať nové zdroje financovania športu formou aktivovania súkromných zdrojov a tak pri zafinancovaní športu ponúknuť podnikateľom rôzne výhody.

Medzi zúčastnenými predstaviteľmi športovej obce bol aj partner kancelárie JUDr. Miroslav Hlivák, PhD., LLM, ktorý sa ako člen odbornej pracovnej skupiny podieľal na tvorbe nového zákona o športe.

Otvoriť odkaz Viac k zákonu o športe
Tlačiť