NÁŠ TÍM POSILNILA ADVOKÁTKA SO ZAMERANÍM NA OBCHODNÉ PRÁVO, OBČIANSKE PRÁVO A PRACOVNÉ PRÁVO

Publikované
01 MAR'23

Odborný tím advokátskej kancelárie SOUKENÍK – ŠTRPKA, s. r. o. doplnila od marca 2023 advokátka JUDr. Ľubica Martináková, LL.M., PhD.

JUDr. Ľubica Martináková, LL.M., PhD., advokátka, narodená v roku 1985 v Šali. Štúdium ukončila na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2008. Následne, v roku 2009, ukončila štúdium v oblasti common law, medzinárodného a obchodného práva (LL.M.) na the University of Sydney v Austrálii.

V rámci svojej právnej praxe pôsobila v rôznych domácich aj medzinárodných advokátskych kanceláriách, ako aj medzinárodnej poradenskej spoločnosti Accace. Zameriavala sa na komplexné právne poradenstvo v oblasti občianskeho, obchodného a pracovného práva. V roku 2015 zložila advokátske skúšky a po zložení advokátskeho sľubu je od 1. 1. 2016 zapísaná do zoznamu advokátov Slovenskej advokátskej komory.

Pôsobila tiež ako doktorand na Ústave medzinárodného a európskeho práva Paneurópskej vysokej školy, kde sa zameriavala predovšetkým na oblasť medzinárodného práva, európskeho práva a obchodných a investičných arbitráží. Po obhajobe dizertačnej práce v oblasti investičných arbitráží získala titul PhD. v roku 2017.

Členom odborného tímu advokátskej kancelárie SOUKENÍK - ŠTRPKA, s. r. o. je od roku 2023, pričom sa v rámci svojej praxe špecializuje najmä na oblasť obchodného a občianskeho práva, so zameraním na zmluvné právo a korporátne právo. Poradenstvo poskytuje v slovenskom a anglickom jazyku.

Všetky aktuality
Tlačiť