Médiá

 • ROZHOVOR: ČIERNE OVCE NEKRYJEME

  Publikované
  15 NOV'21
  ROZHOVOR: ČIERNE OVCE NEKRYJEME

  Partner advokátskej kancelárie SOUKENÍK – ŠTRPKA a predseda disciplinárnej komisie Slovenskej advokátskej komory Peter Štrpka sa v rozhovore pre týždenník PLUS 7 DNÍ vyjadril k pálčivým právnym otázkam, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú spoločenské dianie na Slovensku.

  viac
 • PRÁVNIKOV MÁME DOSŤ...

  Publikované
  19 MÁJ'21
  PRÁVNIKOV MÁME DOSŤ...

  Počúvame často na adresu skoro všetkých právnických povolaní od laickej verejnosti, politikov i médií. Niekedy právom a niekedy možno len preto, že v sporoch zväčša vyhráva len jedna strana a tá druhá si zosobní právnika - advokáta so svojou protistranou a vidí v ňom element, ktorý určite nekonal čestne a preto on nebol v spore úspešný.

  viac
 • ROZHOVOR: ODŇATIE DISCIPLINÁRNEJ PRÁVOMOCI KOMORE BY BOL BEZPRECEDENTNÝ ZÁSAH DO SLOBODNÉHO A NEZÁVISLÉHO VÝKONU ADVOKÁCIE

  Publikované
  21 DEC'20

  Partner advokátskej kancelárie SOUKENÍK - ŠTRPKA a predseda Disciplinárnej komisie Slovenskej advokátskej komory Peter Štrpka poskytol rozhovor pre Bulletin slovenskej advokácie.

  viac
 • DENNÍK HOSPODÁRSKE NOVINY: RAZANTNÝ POSTUP NIE JE POLITICKY PRIECHODNÝ. KONTROLOVAŤ NÁVŠTEVY JE NEMOŽNÉ

  Publikované
  16 DEC'20

  Denník Hospodárske noviny publikoval článok pod názvom „Razantný postup nie je politicky priechodný. Kontrolovať návštevy je nemožné“. V článku sa redaktorka HN, Nina Janešíková, zaoberala možným zásahom do práva na súkromie a nedotknuteľnosť obydlia kontrolovaním dodržiavania výnimiek zo zákazu vychádzania počas Vianočných sviatkov. HN v článku zverejnili aj právny názor vedúceho advokáta našej advokátskej kancelárie, Mgr. Andreja Gubu, LL.M., ktorý im poskytol v jeho právnom stanovisku na základe vyžiadania redaktorky pri príprave tohto článku.

  viac
 • NAJVÄČŠÍ V BIZNISE

  Publikované
  15 DEC'20

  Na prvom mieste spomedzi právnických kancelárií sa už štyri roky po sebe umiestnila naša kancelária SOUKENÍK - ŠTRPKA.

  viac
Tlačiť