Médiá

 • VZÁJOMNÉ STRETNUTIA STRANAMI USTANOVENÝCH ZNALCOV V ROZHODCOVSKÝCH KONANIACH

  Publikované
  26 APR'23
  VZÁJOMNÉ STRETNUTIA STRANAMI USTANOVENÝCH ZNALCOV V ROZHODCOVSKÝCH KONANIACH

  Partneri advokátskej kancelárie David Soukeník a Peter Štrpka, spoločne s vedúcim advokátom Lukášom Štefánikom, prispeli odborným článkom do medzinárodnej ročenky týkajúcej sa sporovej agendy.

  viac
 • NESPOLIEHAJTE SA NA NÁHODU

  Publikované
  26 APR'23
  NESPOLIEHAJTE SA NA NÁHODU

  Len máločoho sa manažéri obávajú viac, ako právnych sporov. Už malicherné prípady môžu poškodiť vzťahy, pošpiniť reputáciu, stáť obrovské sumy peňazí, či množstvo času a energie.

  viac
 • PRI ROZHODOVANÍ ČI (NE)VOLAŤ POLÍCIU UŽ NEZOHRÁVA ROLU VÝŠKA HMOTNEJ ŠKODY – PRAKTICKÉ DOPADY PRI UPLATŇOVANÍ PRÁV Z POISTNÝCH ZMLÚV

  Publikované
  25 OKT'22

  Donedávna bola v našom právnom systéme zakotvená úprava, ktorá vodičom ukladala pri dopravnej nehode povinnosť „odhadnúť“ výšku škody na motorovom vozidle a následne, ak dospeli k záveru, že škoda zjavne prevyšuje sumu 3.990,- EUR, volať políciu.

  viac
 • ROZHOVOR: ČIERNE OVCE NEKRYJEME

  Publikované
  15 NOV'21
  ROZHOVOR: ČIERNE OVCE NEKRYJEME

  Partner advokátskej kancelárie SOUKENÍK – ŠTRPKA a predseda disciplinárnej komisie Slovenskej advokátskej komory Peter Štrpka sa v rozhovore pre týždenník PLUS 7 DNÍ vyjadril k pálčivým právnym otázkam, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú spoločenské dianie na Slovensku.

  viac
 • PRÁVNIKOV MÁME DOSŤ...

  Publikované
  19 MÁJ'21
  PRÁVNIKOV MÁME DOSŤ...

  Počúvame často na adresu skoro všetkých právnických povolaní od laickej verejnosti, politikov i médií. Niekedy právom a niekedy možno len preto, že v sporoch zväčša vyhráva len jedna strana a tá druhá si zosobní právnika - advokáta so svojou protistranou a vidí v ňom element, ktorý určite nekonal čestne a preto on nebol v spore úspešný.

  viac
Tlačiť